Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu evakuovali kvůli bombové hrozbě 11 tisíc lidí

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

V západoněmeckém městě Bottrop byl v pátek večer evakuován zábavní park kvůli možné bombové hrozbě. Areál Movie Park Germany muselo opustit 11.000 lidí. Na možné ohrožení upozornil po telefonu volající, který přitom sám nevyhrožoval, informovala policie.

"Samotný volající nehrozil," sdělila mluvčí policie. Žádné akutní nebezpečí podle ní není patrné. Vyšetřování incidentu pokračovalo i pozdě v noci, informovala agentura DPA.

Park byl evakuován z preventivních důvodů. Teprve poté, co byla evakuace dokončena, policie sdělila její pravý důvod. Návštěvníci tak na výzvy k opuštění areálu reagovali klidně a disciplinovaně. Krátce před 21:00 SELČ už v areálu nebyli žádní návštěvníci.

Movie Park Germany dnes pořádal "halloweenský hororový festival" se strašidelnými akcemi.

Témata:  Německo evakuace

Související

Aktuálně se děje

4. srpna 2025 10:54

Tajemství parte Jiřího Krampola (†87). Smuteční hosté dostali jasný pokyn

V týdnu budou vrcholit přípravy na poslední rozloučení s Jiřím Krampolem, který zemřel během posledního červencového víkendu ve věku 87 let. Pohřeb se blíží, což potvrzuje i zveřejněné smuteční oznámení. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy