Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Exploze v čínské továrně si vyžádala několik mrtvých

Peking
Peking
Foto: Pixabay

Při explozi v továrně v severočínské provincii Ťi-lin zemřeli dva lidé a dalších 24 osob utrpělo zranění. Informovaly o tom dnes místní úřady.

Exploze spolu s následným požárem podle úřadů poškodila minimálně 41 domů. Úřady zatím neupřesnily příčinu exploze, vyloučily nicméně, že by šlo o teroristický útok.

Čína sice slibuje posilování bezpečnosti v továrnách, exploze a jiné incidenty však v důsledku liknavého dodržování bezpečnostních pravidel stále nejsou neobvyklé, upozorňuje agentura Reuters.

V srpnu zemřelo při výbuchu v hliníkárně na východě Číny pět lidí a v červenci si exploze v chemickém závodě na jihozápadě Číny vyžádala dokonce 19 lidských životů.

Témata:  Čína výbuch

Související

Aktuálně se děje

25. května 2026 10:57

Horké počasí způsobuje problémy. V části Česka hrozí požáry

V Česku sice ještě ani nezačalo meteorologické léto, ale kvůli horkům od uplynulého víkendu opět platí výstraha před nebezpečím požárů. Hrozí především ve středních a severozápadních Čechách, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy