Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár v Kalifornii je konečně pod kontrolu, zabil 85 lidí

požár
požár
Foto: Pixabay

Nejtragičtější požár v historii Kalifornie se dnes místním hasičům podařilo dostat zcela pod kontrolu. Kalifornská lesní správa o tom informovala na twitteru. Požár Camp Fire severovýchodně od San Francisca spálil území o ploše 620 kilometrů čtverečných a vyžádal si nejméně 85 obětí.

Poslední hlášení kalifornských hasičů uvádí, že živel zničil bezmála 14.000 domovů a asi 4800 dalších budov. Nejhůře dopadlo město Paradise, které v podstatě celé lehlo popelem. Předtím zde žilo kolem 27.000 lidí.

Ničivý požár vypukl 8. listopadu a při boji s ním byli tři hasiči zraněni. Příčinu katastrofy úřady stále vyšetřují. Podle agentury Reuters se v důsledku požáru stále pohřešuje přes 200 lidí.

Kalifornii tento měsíc trápil také požár v blízkosti Los Angeles, který byl prohlášen za uhašený ve středu. Zde si plameny vyžádaly tři mrtvé.

Témata:  USA požáry

Související

Aktuálně se děje

25. července 2026 17:29

Roky jsme žili v omylu. Jde o první píseň legendárního Karla Gotta

V červenci si již několik let připomínáme nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta, i když už se neslaví jeho narozeniny. S veleúspěšnou kariérou začínal Gott v 60. letech minulého století. Víte, jak to bylo s jeho první písní? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy