Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pět německých mladíků hromadně znásilňovalo spolužačky, soud jim napařil tresty

Německo
Německo
Foto: Pixabay

Pětice německých mladíků ve věku 17 až 24 let musí za hromadné znásilňování spolužaček do vězení. Soud v západoněmeckém Essenu jim vyměřil tresty v délce od tří let a devíti měsíců do šesti let a tří měsíců, informovala dnes agentura DPA. Někteří provinilci byli odsouzeni jako mladiství.

Mladíci podle obžaloby v letech 2016 až 2018 lákali v Porúří spolužačky pod určitou záminkou do auta a následně je na odlehlém místě znásilňovali. Některým z šesti obětí bylo v době činu teprve 16 let.

Essenský zemský soud v rozsudku uvedl, že šlo o "ohavné činy". Tři z obžalovaných se během procesu k činům přiznali.

Pachatelé pocházeli z Essenu, Gelsenkirchenu a Wuppertalu a domlouvali se přes internet. Zpravidla vždy jeden z nich se domluvil na schůzce s dívkou a ostatní se pak připojili.

Obžaloba se sice týkala sedmi případů znásilnění, ale podle vyšetřovatelů jich mohlo být ve skutečnosti mnohem více. Proces se konal částečně s vyloučením veřejnosti.

Témata:  Německo znásilnění

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 18:06

Na D2 se stala vážná nehoda. Mezi zraněnými byli převážně děti

Vážná dopravní nehoda se v pátek stala na dálnici D2 u Brna. Zranili se čtyři lidé, většina zraněných jsou děti. Řidička havarovaného osobního automobilu se podle policistů nevěnovala řízení dostatečně.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.