Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vyšetřování začíná. Francie má data z černých skříněk zříceného letounu

Místo zřícení letadla Ethiopian Airlines
Místo zřícení letadla Ethiopian Airlines
Foto: Profimedia

Francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA) dnes oznámil, že úspěšně stáhl údaje z letových zapisovačů ze zříceného letounu etiopských aerolinek.

Obě takzvané černé skříňky byly tento týden poslány do Francie, protože etiopské úřady nemají potřebné kapacity k jejich analýze.

Francouzský úřad sdělil, že získané informace předal etiopským vyšetřovatelům. Technická práce na zapisovači letových údajů i na záznamníku hlasů v kabině je nyní ukončena, uvedl francouzský úřad. Ten není přímo zapojen do vyšetřování příčin havárie, která si vyžádala 157 životů.

Boeing 737 MAX 8 etiopské letecké společnosti Ethiopian Airlines havaroval minulou neděli krátce po startu z Addis Abeby. Na palubě stroje, který měl namířeno do keňské metropole Nairobi, byli lidé ze 35 zemí. Zjistit příčiny neštěstí může trvat měsíce, upozornila v sobotu agentura AP.

Témata:  zřícení letadla Ethiopian Airlines Francie

Související

Aktuálně se děje

16. května 2026 10:05

Beton nepůsobil dlouho. Experti věří, že zachrání lebku svaté Zdislavy

Ani policii samozřejmě neskončila práce na případu krádeže lebky svaté Zdislavy, ale ta se ocitá v rukou restaurátorů, kteří se ji pokusí zachránit. Odborníci věří, že se mimořádně cennou relikvii podaří z betonu, do kterého ji zloděj zalil, vyprostit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy