reklama

Protiteroristický štáb mezitím dementoval svou původní zprávu, že se střílelo na vícero místech Utrechtu. Ve městě operuje velký počet příslušníků protiteroristických jednotek. Radnice vyzvala obyvatele čtvrtého největšího nizozemského města, aby kvůli dalším možným incidentům neopouštěli domovy.

Policie ohlásila, že po pachateli pátrá všemi dostupnými prostředky. Střelec podle policejních informací uprchl z místa činu autem, což vyvolává pochybnosti, zda neměl komplice. O několika útočnících hovořili i svědci, kteří od ležící oběti viděli utíkat několik lidí. Oficiální informace o útoku jsou ale kusé.

Protiteroristický štáb odpoledne oznámil, že se střílí na vícero místech ve městě, krátce předtím ale policie varovala, že se po internetu šíří nepotvrzené zprávy o dalších střeleckých incidentech. Později štáb své prohlášení odvolal.

V Nizozemsku byla zpřísněna bezpečnostní opatření, školy i mešity v Utrechtu jsou uzavřené a na klíčových místech v zemi hlídkují vojenští policisté. Německo oznámilo, že zpřísnilo kontroly na hranici s Nizozemskem, a to nejen na hlavních tazích, ale i na dalších místech. Německá policie rovněž sdělila, že dostala varování před červeným Renaultem Clio, vozidlo ale později policisté nalezli opuštěné v Utrechtu.

reklama