Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v kostele: Muž přímo během mše pobodal duchovního

Zbraně
Zbraně
Foto: Pixabay

Katolický kněz byl dnes během ranní mše v chrámu sv. Josefa v Montrealu napaden a pobodán. Útočník byl zadržen, uvedla kanadská televize CTV na svém webu.

"Svědci uvedli, že kněz sloužil mši a náhle se na něj vrhl muž a napadl jej ostrým předmětem," uvedla policejní mluvčí Caroline Chèvrefilsová podle webu Globalnews.ca.

Police arrested this man at oratory following stabbing of a priest this morning @CTVMontreal pic.twitter.com/H8hr6vPr5c

— Rob Lurie (@RLurieCTV) 22. března 2019

Útočníka okamžitě po činu zadrželi hlídači, kteří jej předali policistům. "Podezřelého zatkli policisté, kteří jej převezli na vazební věznice, kde bude vyslechnut vyšetřovateli," řekla agentuře AFP policejní mluvčí.

Lékaři ošetřili kněze na místě a pak jej odvezli do nemocnice. Podle úřadů utrpěl lehčí zranění na horní části těla, jeho život ohrožen není.

Témata:  Kanada církev útok násilí

Související

Aktuálně se děje

14. března 2026 16:58

13. března 2026 19:08

Velikonoce jsou za dveřmi. Kdy mají děti volno a jak budou otevřené obchody?

Letošní Velikonoce klepou na dveře o poznání dříve než v loňském roce, což s sebou přináší i dřívější termín jarního volna pro školáky a dospělé. Zatímco vloni jsme si Velký pátek připomínali až v polovině dubna, v roce 2026 připadá tento významný den již na 3. dubna. Celý sváteční víkend pak uzavře Velikonoční pondělí, které letos oslavíme 6. dubna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Jürgen Habermas

V 96 letech zemřel Jürgen Habermas, jeden z nejvýznamnějšch filozofů současnosti

Svět filozofie a společenských věd zasáhla zpráva o úmrtí jednoho z nejvýznamnějších intelektuálů naší doby. V sobotu zemřel ve věku 96 let Jürgen Habermas, muž, jehož myšlenky o komunikaci a racionalitě zásadně ovlivnily moderní vnímání společnosti. Podle oznámení jeho nakladatelství Suhrkamp skonal pokojně v bavorském Starnbergu nedaleko Mnichova.