Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kauza Kuciak: Obviněný podnikatel Kočner má další problémy

Ján Kuciak
Ján Kuciak
Foto: Facebook

Slovenský podnikatel Marian Kočner, kterého slovenská policie tento měsíc obvinila z objednání vraždy novináře Jána Kuciaka, byl nově obviněn i z nedovoleného ozbrojování. Spolu s Kočnerem policie obvinila i dalšího muže, kterým je podle dostupných informací patrně vrah Kuciaka a jeho partnerky. U obou obviněných kriminalisté ještě loni našli nelegálně držené náboje, vyplývá z dnešního oznámení policie.

Slovenská policie celá jména obviněných nezveřejnila, na sociální síti je označila jako "Marian K." a "Tomáš Sz.". Z dalších policejních informací a z článků médií vyplývá, že jde o Kočnera a o Tomáše Szabóa, který je podle dřívějšího sdělení prokuratury podezřelý, že Kuciaka a jeho partnerku loni v únoru zastřelil.

Kočnera policie obvinila proto, že nelegálně držel 60 kusů nábojů nejmenovaného českého výrobce. Náboje našli kriminalisté během policejní razie na podzim loňského roku. U druhého obviněného policisté zajistili 14 nábojů od různých výrobců.

Kočner je vazbě od loňského června kvůli případu, ve kterém čelí spolu s bývalým šéfem soukromé televize Markíza a exministrem hospodářství Pavolem Ruskem obžalobě z falšování směnek v hodnotě zhruba 69 milionů eur (1,78 miliardy Kč). Szabó je ve vazbě v případu vraždy Kuciaka, ve kterém bylo spolu s ním a Kočnerem dosud obviněno dohromady pět osob.

Témata:  Slovensko Marián Kočner Ján Kuciak

Související

Aktuálně se děje

4. července 2025 18:55

Tři měsíce od smrti Anny Slováčkové. Otec prozradil, jak se zbavuje smutku

Budou to v neděli už tři měsíce, co po dlouhém a statečném boji se zákeřnou nemocí zemřela Anna Slováčková. Slavná rodina se s jejím odchodem stále ještě nevyrovnala. I proto se Felix Slováček snaží dělat všechno možné, aby se rozptýlil. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy