Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V americkém Seattlu řádil střelec. Zabil dva lidi a další jsou vážně zranil

Jednotka SWAT zasahuje v Miami proti střelci
Jednotka SWAT zasahuje v Miami proti střelci
Foto: CNN

Dva lidi zabil a dva další vážně zranil útočník, který v Seattlu na severozápadě USA ve středu střílel po jedoucích vozidlech. V noci na dnešek to oznámila policie s tím, že útočníka zadržela. O motivu jeho činu se nezmínila.

Muž nejprve postřelil řidičku, která byla v kritickém stavu hospitalizována, a poté začal pálit na projíždějící autobus. Řidiče autobusu rovněž zasáhla kulka, dokázal se ale s autokarem otočit a od střelce ujet.

Útočník pokračoval v palbě na řidiče osobního vozu, kterého zabil.

Před policií, která na místo dorazila, se pokusil ujet, ale ve vysoké rychlosti se s ukradeným vozem srazil s jiným autem, jehož řidič zahynul. Policie útočníka následně zadržela.

Témata:  střelba v USA USA policie USA

Související

Aktuálně se děje

4. května 2026 4:00

Víkendové letní počasí definitivně uzavřelo letošní zimu i na horách

Do Česka v úvodních květnových dnech předčasně dorazilo letní počasí a definitivně ukončilo zimu. I na hřebeni Krkonoš o víkendu roztála souvislá sněhová pokrývka. Sníh tak zmizel z našich nejvyšších hor výrazně dříve, než bývá zvykem, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy