Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok kyselinou na Slovensku: Žena zemřela poté, co jí neznámý pachatel poleptal obličej

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Neznámý pachatel dnes ráno na Slovensku napadnul 39letou ženu, která venčila psa. Podle tamních médií ji do obličeje vylil kyselinu.

Případ se odehrál brzy ráno v Nových Zámkoch. Žena šla kolem 5:30 vyvenčit psa, když jí napadl zatím neznámý útočník. Poté, co jí do obličeje nalil kyselinu, z místa pravděpodobně uprchl. Zraněný žena si podle serveru Nový čas sama přivolala pomoc.

Záchranáři ji okamžitě převezli do nemocnice. Policie nyní zkoumá okolnosti útoku a na místě činu hledá důkazy. "Oznámení jsme přijali po půl šesté ráno. Pomoc si devětatřicetiletá žena přivolala sama," uvedli slovenští policisté na facebooku v pátek ráno. 

Zatím není jasné, jakou kyselinu útočník použil a co ho k útoku vedlo. Podle portálu tvnoviny.sk žena útočníka neznala.

Podle posledních informací napadená žena těžká zranění nezvládla a po převozu do nemocnice zemřela. Slovensko je z tragické události v šoku.

Témata:  policie SR krimi

Související

Aktuálně se děje

3. února 2026 17:33

Ministr Šťastný vyzval veřejnost: Choďte po schodech. Nabízí cedule zdarma

Ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný dnes v budově Poslanecké sněmovny zahájil novou osvětovou kampaň zaměřenou na podporu zdravého životního stylu. Iniciativa nese název „Zdraví je drahé, schody jsou zdarma“ a jejím cílem je motivovat občany k častějšímu zařazení přirozeného pohybu do jejich všedních dnů. Ministra při představení projektu podpořili také předseda dolní komory Tomio Okamura, její první místopředseda Patrik Nacher a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy