reklama

Více než čtyřsetstránkovou zprávu zveřejnilo ministerstvo spravedlnosti na svém serveru. Předtím ji ministr William Barr dal k dispozici také Kongresu USA.

Jak ministerstvo avizovalo, jsou některé pasáže začerněné. Měly by to být části související s utajovanými skutečnostmi či se třetími osobami, které neměly k vyšetřování přímý vztah.

Podle agentury AP zpráva mimo jiné odhaluje, že se Trump opakovaně pokusil získat nad vyšetřováním ruské kauzy kontrolu. Mueller se zmiňuje o deseti incidentech, které prověřoval jako možné bránění průchodu spravedlnosti. Je mezi nimi například propuštění tehdejšího šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho, o kterém rozhodl šéf Bílého domu, prezidentův pokyn určený jeho podřízeným, aby se zbavili Muellera, či údajné snahy o to, aby někteří svědci s Muellerovým týmem nespolupracovali.

Trump na akci pro veterány krátce po zveřejnění Muellerovy zprávy uvedl, že má dnes dobrý den. "Tato kachna, to by se nemělo už nikdy stát žádnému prezidentovi," uvedl.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama