reklama

Situace v Íránu se vyostřuje. Pod vedením amerického prezidenta se chystá stotisícová americká armáda, která by se mohla vylodit v perském zálivu. Jaderná dohoda mezi USA a Íránem přestala účinkovat a tak Spojené státy přitvrzují své hospodářské sankce.

Z Íránu zní, že o eskalaci napětí stát nestojí nicméně odmítají si nechat diktovat podmínky. I takto by se dal v největší stručnosti shrnout vývoj posledních dní v mezinárodní politice na Středním východě.

Americký prezident neváhal situace okomentovat na Twitteru, jak je jeho zvykem. Jedním dechem zkritizoval prestižní americké zpravodajské deníky a následně pochválil sám sebe.

"Fake News Washington Post a ještě větší Fake News New York Times píší příběhy o eskalaci napětí na Středním východě s ohledem k mé silné politice v oblasti. Žádná eskalace napětí tady není," napsal na sociální síti Trump.

Komentátor Tomi T. Ahonen však hbitě vysvětlil, že Trumpovo vyjádření potřebuje překlad do angličtiny, který záhy nabídl.

"Velmi přesný Washington Post a téměř stejně tak přesný New York Times správně uvedli, že dochází k eskalaci napětí s ohledem na mou hloupou politiku. Samozřejmě, že je tady rozpor, protože ta politika je natvrdlá," píše se v tweetu následujícím za vyjádřením amerického prezidenta.

Nepodložené obvinění prestižních amerických deníků z šíření Fake News se tak parodickým způsobem komentátor pokusil uvést na pravou míru.

reklama