Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico měl v úterý dlouhý telefonát s ruským prezidentem Vladimirem Putinem kvůli slovenskému předsednictví Evropské unie. Jak následně Fico podotkl, média si toho vůbec nevšimla.
"Protože média, včetně veřejnoprávních, se příliš nezajímají o naši práci (zpráva o tomto rozhovoru je na mezinárodních serverech již několik hodin), tak vás alespoň takto chci informovat, že jsem měl dnes dlouhý rozhovor s ruským prezidentem V. Putinem," uvedl Fico na sociální síti.
Důvodem podle něj bylo nadcházející předsednictví Slovenska v Radě EU, v jehož rámci bude mít slovenská vláda vliv i na charakter vztahů mezi EU a Ruskou federací. "Hovořili jsme také o vzájemných ekonomických vztazích a o společných projektech," dodal Fico.
"Ruská federace je pro Slovensko důležitý ekonomický partner, zvláště v oblasti energie. Slovenská vláda má zájem o vyvážené a korektní vztahy. Samozřejmě, že jsme se dotkli i zítřejšího fotbalového utkání. Vidím, že v RF žijí stejně fotbalem jako my," pokračoval Fico.
Na telefonický rozhovor zareagoval poslanec Martin Poliačik, který neskrýval zaujatý nesouhlas. "Ale tady už někomu opravdu hráblo, že? Kde žije tenhle člověk?" napsal na adresu premiéra Fica.
Témata: Robert Fico, Vladimír Putin
Související
28. června 2025 21:49
19. června 2025 17:35
10. května 2025 12:26
10. května 2025 10:33
9. května 2025 20:55
9. května 2025 16:44