Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poplach v Budapešti. Kvůli sovětské bombě evakuováno 3500 lidí

Maďarsko
Maďarsko
Foto: Pixabay

MPyrotechnici dnes v centru Budapešti úspěšně zneškodnili stokilovou sovětskou bombu z druhé světové války, která byla tento týden nalezena na stavbě. Kvůli akci armádních specialistů muselo být z oblasti městského parku evakuováno více než 3500 lidí, napsala agentura MTI.

Evakuovaným úřady poskytly dočasná přístřeší, nemocným a seniorům pomohly s přepravou. Pro dopravu bylo dočasně uzavřeno i několik ulic na jižním konci parku, změny trasy se dotkly několika linek hromadné dopravy. Podle radnice jsou po úspěšné akci všechna dopravní omezení zrušena.

Nálezy nevybuchlých bomb jsou v maďarské metropoli poměrně časté - podobných případů se tam vyskytne i několik do roka. Naposledy pyrotechnici zneškodnili nálož na začátku července, úřady kvůli tomu museli evakuovat 700 osob.

Maďarsko bylo za druhé světové války spojencem nacistického Německa a ke konci válečného konfliktu bylo často bombardováno jak americkou, tak britskou a sovětskou armádou. Značný počet svržených bomb tehdy nevybuchnul.

Témata:  nálezy bomb z II. světové války EuroZprávy.cz Maďarsko

Související

Aktuálně se děje

28. prosince 2025 18:49

Lela Vémola uvedla jednu věc na pravou míru. Rodina je i nadále pod tlakem

Vánoce bez obviněného manžela má za sebou Lela Vémola, která zatím netuší, kdy a zda vůbec se známý sportovec dostane zpátky na svobodu. Zápasník ale věří, že to bude brzy. Slovenka zatím reaguje na nevhodné vtípky na internetu. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Sergej Lavrov

Putinova rezidence pod útokem: Rusko přehodnotí mírová jednání

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí oznámil, že ukrajinské drony zaútočily na jednu z rezidencí prezidenta Vladimira Putina v Novgorodské oblasti. Ačkoliv incident nezpůsobil žádné škody ani oběti na životech, Moskva varovala, že kvůli tomuto útoku přehodnotí svou vyjednávací pozici v probíhajících mírových rozhovorech.