reklama

"Kongresman Elijah Cummings je brutální surovec, když křičí a řve na skvělé muže a ženy z pohraniční stráže kvůli podmínkám na jižní hranici, i když ve skutečnosti je jeho baltimorský obvod MNOHEM HORŠÍ a mnohem nebezpečnější. Jeho obvod je považován za nejhorší v USA," napsal dnes americký prezident v prvním ze série tweetů.

Jižní hranice Spojených států je podle něj "čistá, výkonná a dobře spravovaná, jen velmi plná". Obvod demokratického člena Sněmovny reprezentantů označil za "nechutný binec zamořený krysami a hlodavci".

"Kdyby trávil více času v Baltimoru, možná by toto velmi nebezpečné a špinavé místo mohl pomoci uklidit," pokračoval Trump v twitterovém útoku na svého oponenta. Nakonec naznačil, že se peníze, které do města nedaleko Washingtonu putují, ztrácejí kvůli korupci. "Hned začněte vyšetřovat tento korupční chaos," zakončil Trump.

Baltimore je průmyslové město s 620.000 obyvatel, z nichž mírnou většinu tvoří černoši. Město se dlouhodobě potýká s vysokou kriminalitou, připomněla agentura AFP.

Cummings minulý týden kritizoval ministra vnitřní bezpečnosti Kevina McAleenana kvůli podmínkám, jaké panují v uprchlických centrech na jižní hranici Spojených států.

"Pane prezidente, já chodím do svého obvodu denně. Každé ráno se vzbudím a jdu bojovat za své sousedy. Je mou ústavní povinností dohlížet nad výkonnou mocí. Je ale mou morální povinností bojovat za obyvatele svého obvodu," reagoval na Trumpův výpad Cummings.

Na obranu svého stranického kolegy se postavila také předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, podle které je Cummings bojovníkem za lidská práva a hospodářskou spravedlnost, milovaným politikem v Baltimoru a kolegou, kterého si všichni váží. "My všichni odmítáme rasistické útoky proti němu a podporujeme jeho neochvějnou schopnost vést," uvedla rodačka z Baltimoru Pelosiová s odkazem na černošského poslance.

Prezidenta za jeho výpad kritizoval také starosta Baltimoru Jack Young, podle kterého je nepřijatelné, aby politický vůdce země očerňoval takové pulzující americké město, jakým je podle něj Baltimore.

Trumpův dnešní útok následoval po kontroverzi kolem výpadů proti čtveřici demokratických kongresmanek přistěhovaleckého původu, které prezident vyzval, aby se vrátily do zemí svého původu.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama