reklama

Dívka byla převezena do nemocnice po víkendové tragické nehodě svého auta s protijedoucím nákladním vozidlem. Dva její příbuzní při kolizi zahynuli a její právník stejně jako ona utrpěl závažná zranění. Policie uvedla, že šlo o náhodnou událost, vyšetřuje prý ale také verzi, že se jednalo o pokus dívku umlčet.

Mladá Indka tvrdila, že ji znásilnil poslanec za vládnoucí Indickou lidovou stranu (BJP) za stát Uttarpradéš poté, co se v roce 2017 přišla do jeho domu ucházet o práci. Její rodina rovněž uvedla, že policie dlouho vůbec nechtěla trestní oznámení zaregistrovat.

Podle deníku The Guardian se dívka loni pokusila upálit na protest proti údajné neochotě policie zločin vyšetřit. Jen den poté zemřel její otec, kterého podle tvrzení rodiny zmlátil v policejní cele onen poslanec spolu se skupinou svých podporovatelů.

Případ byl následně předán federálním vyšetřovatelům. Poslanec byl zatčen a od té doby je ve vazbě, obvinění popírá.

Uttarpradéš je domovem 200 milionů lidí, patří k nejchudším indickým státům a má pověst země, kde neplatí zákony. V Indii se každým rokem odehraje oficiálně kolem 40.000 případů znásilnění, aktivisté za práva žen však tvrdí, že skutečný počet je mnohem vyšší. Organizace Human Rights Watch ve zprávě z roku 2017 upozornila, že oběti znásilnění často čelí ponižování na policejních stanicích a v nemocnicích a že policie často odmítá vnést ohlášení tohoto trestného činu do systému.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama