Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Český turista se zřítil ve Vysokých Tatrách. Děsivý pád nepřežil

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Poprad - Sedmdesátiletý důchodce z České republiky zemřel v pondělí ve Vysokých Tatrách. Českému turistovi se stal osudným pád z turistické stezky při sestupu z Chaty pod Rysy k Žabím plesům. Ani zásah záchranářského vrtulníku už českému seniorovi nepomohl.

Muž se zřítil v pondělí odpoledne z výšky několika desítek metrů z turistické stezky, které vedla z Chaty pod Rysy k Žabím plesům. Horská záchranná služba přijala oznámení od turistky, která strašlivý pád viděla. Ostatní turisté začali s okamžitou resuscitací zraněného muže.

Na místo byla okamžitě vyslána také posádka letecké záchranné služby s lékařkou, která se k vážně zraněnému českému turistovi spustila z vrtulníku na laně. Ale ani ona už muži nedokázala pomoci, uvedl web slovenské Horské záchranné služby HZS.sk.

"Jeho stav si vyžádal okamžitou resuscitaci, se kterou začali přítomní svědci. Lékařka leteckých záchranářů byla z vrtulníku ke zraněnému spuštěna pomocí lanové techniky. Zranění muže ovšem byla natolik vážná, že ani lékařka mu už nedokázala pomoci a musela na místě konstatovat smrt pacienta," citovala stanice TA3 mluvčí záchranné služby Air Transport Europe Zuzanu Hopjakovou.

Tělo českého turisty musel následně do Starého Smokovce letecky přepravit Letecký útvar slovenského ministerstva vnitra.

Témata:  úmrtí Čechů v zahraničí Vysoké Tatry

Související

Aktuálně se děje

1. dubna 2025 13:08

Tohle se nečekalo. Anna Slováčková a moment, který chce zažít každý umělec

Anna Slováčková bojuje se zákeřnou rakovinou, ale zároveň se snaží pokračovat i v normálním osobním i pracovním životě. Jejím posledním počinem v hudební kariéře je duet s rapperem Lipem. Právě on nyní prozradil, jak se písničce daří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy