Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Katastrofa v Číně: Městem se prohnalo tornádo, minimálně 51 mrtvých

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto

Peking - Přes východočínskou provincii Ťiang-su. se přehnalo tornádo. Zanechalo za sebou materiální spoušť a bohužel také 51 mrtvých.

Tornádo se zformovalo nedaleko města Jen-čcheng, které má 700 tisíc obyvatel. Živel zničil mnoho budov a nemocnice hlásí vysoké počty zraněných, uvedla čínská média. Místy jsou po tornádu zablokované silnice.

Jižní a východní Čínu v posledních týdnech sužují přívalové deště a bouře, které způsobily záplavy a vyžádaly si řadu obětí.

Záplavy, které jsou každoročně se opakujícím jevem, zhoršuje rozmach měst. Vliv mají i špatné odpadní systémy a další infrastruktura v řadě měst.

Témata:  Čína tornádo počasí

Související

Aktuálně se děje

10. října 2025 9:04

Novinky o rozloučení s Danou Drábovou (†64). V Praze se něco chystá

Pohřeb zesnulé šéfky Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dany Drábové bude neveřejný, oznámili lidé z jeho okolí. Za necelých čtrnáct dní se nicméně uskuteční vzpomínkový koncert v pražském Foru Karlín. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy