Londýn - Velká Británie si ve čtvrtečním referendu nadpoloviční většinou odhlasovala opuštění Evropské unie. Řada lidí ale až po hlasování zjistila, jaké pro ně vlastně bude mít brexit následky. Vyplývá to ze statistik vyhledávání společnosti Google.
Google na svém twitterovém účtu Google Trends uvedl, že kolem půlnoci britského času, tedy těsně po referendu, se zvýšilo o 250 procent množství dotazů, které přes vyhledáváč Google hledaly odpověď na otázku: "Co se stane, když opustíme EU?"
+250% spike in "what happens if we leave the EU" in the past hourhttps://t.co/9b1d6Bsx6D
— GoogleTrends (@GoogleTrends) 24. června 2016
Google také zveřejnil pět nejvyhledávnějších dotazů týkajících se samotného referenda:
Jak mám hlasovat v referendu o EU? Co je brexit? Kdo může hlasovat v referendu? Kdy je referendum? Kde mohu hlasovat?
O poznání zajímavější jsou dotazy, které lidé začali vyhledávat poté, co byly vyhlášeny první výsledky referenda. Ty mimo jiné dokazují, že lidé až po samotném hlasování zjistili, k čemu se vlastně uvázali:
Co znamená opuštění EU? Co je EU? Které země jsou v EU? Co se stane když nyní opustíme EU? Kolik zemí je v EU?"What is the EU?" is the second top UK question on the EU since the #EURefResults were officially announced pic.twitter.com/1q4VAX3qcm
— GoogleTrends (@GoogleTrends) 24. června 2016
Z výsledků vyhledávání je také patrné, že Britové mnohdy zřejmě ani neví, co vlastně Evropská unie a členství v ní obnáší.
Témata: Velká Británie, Brexit, Google
Související
22. listopadu 2024 12:55
19. listopadu 2024 13:36
19. listopadu 2024 11:16
18. listopadu 2024 9:29