Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Zanzibaru možná našli kus Boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines

Ostrov Reunion, na kterém byly pravděpodobně nalezeny trosky letu MH370
Ostrov Reunion, na kterém byly pravděpodobně nalezeny trosky letu MH370
Foto: Google Earth

Zanzibar (Tanzanie) - Rybáři na souostroví Zanzibar u Afriky našli a odevzdali tanzanským úřadům část křídla letadla, která by mohla pocházet z Boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines.

Oznámil to dnes tanzanský úřad pro civilní letectví TCAA. Letoun zmizel před více než dvěma roky cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu.

"Úlomek bude v pondělí přepraven po moři do Dáresalámu, kde malajsijští experti a vyšetřovatelé určí, zda patří zmizelému letounu," řekl podle agentury AFP představitel úřadu pro civilní letectví na ostrově Kojani.

Právě tam se kus křídla našel. Vedoucí rybářů upřesnil, že úlomek našli ve vodě jedné jeskyně na západním pobřeží ostrova.

Malajsijský letoun s 239 lidmi na palubě se 8. března 2014 z dosud nejasných příčin odchýlil daleko od plánované dráhy letu. Předpokládá se, že stroj spadl do Indického oceánu zhruba 1800 kilometrů jihozápadně od Austrálie. Pátrací týmy od konce roku 2014 prohledávají část Indického oceánu o rozloze 120.000 kilometrů čtverečních, žádné stopy ale zatím nenašly.

Témata:  Zanzibar zmizelý Boeing 777 letu MH370

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy