reklama

Na Zanzibar se můžete vydat po vlastní ose nebo s cestovní kanceláří. První varianta vyžaduje mnoho času pro plánování, organizování a rezervování, druhá je mnohem pohodlnější. Na vás bude pouze určit si datum dovolené a pak najít zájezd na Zanzibar, využít k tomu můžete nejrůznější online katalogy, kde si vyberete dovolenou podle svých představ. Navíc se nemusíte obávat, že zájezd s cestovkou bude ochuzen o poznávání okolí, díky fakultativním výletům a zkušeným průvodcům poznáte i taková místa, která byste při cestování na vlastní pěst nemuseli objevit.

Jak se dostat na Zanzibar?

Přímý let z Prahy na Zanzibar byste hledali marně. Nejpohodlnější letecký spoj pouze s jedním přestupem nabízí Turkish airlines, s dvěma přestupy vás pak do cílové destinace dopraví i další aerolinky, mezi které patří:

  • KLM,
  • Emirates,
  • Kenya Airways,
  • Air France,
  • Qatar Airways.

Délka cesty se samozřejmě odvíjí od mnoha faktorů a jedním z nich jsou i zmiňované přestupy, počítejte ale s tím, že průměrně 15 hodin v letadle a na letištích strávíte. Pod devět hodin se dostanete jedině tehdy, když zvolíte spoj přes Istanbul.

Mezinárodní letiště se na ostrově nachází zhruba 9 kilometrů od města Zanzibar, pokud bude ale vaším dovolenkovým cílem oblíbená oblast Nungwi, počítejte ještě tak s hodinkou cesty na místních silnicích.

Co na ostrově neminout a kam vyrazit na výlet?

Zanzibar není jen o krásných plážích, barech, nočním životě a průzračném moři, pokud zrovna nebudete mít náladu na odpočinek či zábavu, můžete se vydat za poznáním.

Každý průvodce pro Zanzibar vás jistě pošle po stopách místního rodáka Freddieho Mercuryho, do starého města Stone Town i za vůní skořice, vanilky či hřebíčku na tzv. Spice tour. Minout byste ale neměli ani Jozani forest, kde se potkáte s roztomilými opicemi guarézami červenými, nebo Prison Island, kde na vás čekají želvy sloní, z nichž nejstarší má úctyhodných 180 let.

A teď pár formalit, které je dobré vědět!

  • Do Zanzibaru potřebujete vízum, to vyřídíte buď na ambasádě v Berlíně, nebo na místním letišti. Jeho cena je stanovena na 50 USD.
  • Pas musíte mít platný minimálně ještě šest měsíců od té doby, co se ocitnete v Zanzibaru.
  • Úředním jazykem na ostrově je svahilština, v turistických centrech a na hotelech se ale domluvíte anglicky.
  • Oficiální měnou na ostrově je tanzanský šilink, na většině míst ale můžete zaplatit i dolarem, počítejte však s méně výhodným kurzem. Co se eura týká, s tím už může být na Zanzibaru problém.
Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama