Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Netanjahu v Ugandě ocenil operaci Entebbe

Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu
Foto: Facebook

Kampala - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes přiletěl do Ugandy u příležitosti 40. výročí úspěšné izraelské protiteroristické operace Entebbe.

Netanjahu, který do této východoafrické země přicestoval spolu s piloty a členy někdejšího komanda, podle agentury AP mimo jiné řekl, že smrt jeho bratra mu změnila život.

"Mezinárodní terorismus utrpěl hořkou porážku," ocenil záchrannou operaci z roku 1976 předseda izraelské vlády krátce po příletu do Ugandy.

Izraelský orchestr podle AP vyhrával smuteční melodie a příbuzný jednoho z izraelských rukojmích zapálil vzpomínkový oheň. Obřadu přihlížel také ugandský prezident Yoweri Museveni.

Bratr izraelského premiéra Jonatan Netanjahu byl velitelem zásahové jednotky, která při odvážné akci několik tisíc kilometrů od domova osvobodila rukojmí z uneseného letadla francouzské společnosti Air France. Stroj na cestě z Tel Avivu do Paříže unesli palestinští a němečtí teroristé 27. června 1976.

Témata:  Benjamin Netanjahu Uganda

Související

Aktuálně se děje

6. srpna 2025 9:44

Kde bude pohřben Jiří Krampol (†87)? Několik variant a nejasné vyústění

Již pozítří se lidé rozloučí s legendárním hercem Jiřím Krampolem, který zemřel během posledního červencového víkendu ve věku 87 let. Po pohřbu ve strašnickém krematoriu dojde k uložení jeho ostatků na místo posledního odpočinku. Kde to ale bude? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy