Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mniši chtěli šířit soucit pomocí humrů. Restauratéři trpí

Kanada
Kanada
Foto: Pixabay

Ottawa - S kuriózním problémem se potýkají restauratéři v Kanadě. Místní skupina buddhistických mnichů se totiž rozhodla zpět do moře vypustit necelých tři sta kilogramů humrů, kteří měli původně skončit na talíři. Informoval o tom server Huffington Post.

Buddhističtí mniši ze Společnosti institutu velkého buddhistického osvícení v kanadské provincii Ostrov prince Edwarda vypustili zpět do moře 600 liber humrů, tedy necelých 300 kilogramů. Mniši je skoupili z podniků po celé zemi.

Než je vypustili zpět do moře, mniši humry požehnali vodou a pronesli za ně své modlitby. „Doufáme, že jim najdeme místo, kde na ně nebudou čekat žádné klece,“ uvedl jeden z mnichů. Hodnota těchto humrů by přitom mohla podle serveru dosahovat až 120 tisíc korun.

Jeden z nich pak serveru vysvětlil, že cílem bylo šířit soucit, nikoliv přesvědčovat lidi, aby se stali vegetariány nebo vegany, jak by se mohlo zdát.

„Celým smyslem bylo kultivovat tento soucit vůči druhým. Nemusí to být humři, mohou to být červi, mouchy, jakákoliv zvířata. Jezděte pomaleji, abyste na silnicích nepřejeli drobná zvířata,“ vysvětlil. Jak server podotýká, stejný kousek před pěti lety provedli také buddhističtí mniši z amerického státu Massachusetts.

Témata:  Kanada kuriozity Buddhismus

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.