Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na vévodkyni Kate se valí kritika. Co provedla?

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Česká televize

Londýn - Vévodkyně Kate sledovala spolu s manželem princem Williamem finále tenisového Wimbledonu přímo na dvorcích Alla England Clubu. A fandila s takovým zápalem, že se zapomněla. A udělala parádní ostudu.

Na tenisovém kurtu to přitom tak napínavé nebylo. Domácí favorit Andy Murray si ve třech setech poradil s kanadským vyzyvatelem Milošem Raonicem a podruhé v kariéře vyhrál nejslavnější turnaj světa. Dva sety ale končily až ve zkrácené hře a vévodkyně Kate si v tom napětí musela ulevit.

Britský tisk kritizuje vzor všech britských dam za to, jakým výrazem oznámila, že potřebuje na toaletu. Volně přeloženo podle česko-anglického slangového slovníku Kate oznámila, že se asi "pose*e", což se do úst distingované dámy opravdu nehodí.

Jak upozorňuje britský tisk, mohla použít řadu jiných výrazů jako "toilet", "restroom" nebo třeba "bathroom". Ale "loo", celou větou "pop to the loo" je nepřijatelné i v nižších společenských kruzích, než je královská rodina.

Jaký je výsledek celé kauzy? Novináři krititují, členové sněmovny lordů obracejí oči v sloup a královnu Alžbětu II. podle všeho omývají, ale lidé se zase jednou postavili za Kate. Ukázala, že je pouze člověk jako oni a připsala si další body v žebříčku popularity.

Témata:  Kate Middleton Velká Británie Wimbledon

Aktuálně se děje

22. května 2024 21:44

Rusko z vládního webu smazalo změnu hranic v Baltském moři

Návrh ruského ministerstva obrany na revizi námořních hranic Ruska na východě Baltského moře byl ve středu odstraněn z vládního portálu, kde byl zveřejněn. Tento návrh vyvolal zmatek a obavy mezi členskými zeměmi NATO, jako jsou Finsko, Švédsko, Litva a Estonsko, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy