Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Angličané v petici žádají státní svátek, pokud fotbalisté získají titul

Fotbal, ilustrační fotografie
Fotbal, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Petici za vyhlášení státního svátku na pondělí 12. července v případě vítězství anglických fotbalistům v nedělním finále mistrovství Evropy dnes během několika hodin podepsalo přes 100.000 lidí. V takovém případě by ji měl projednat parlament. Večer počet podpisů překročil hranici 200.000 a další rychle přibývaly.

Už po středeční semifinálové výhře nad Dánskem 2:1 po prodloužení vyzval k celonárodním oslavám bývalý reprezentant Gary Neville. "Tohle jsme nezažili. Máme za sebou tolik bolesti, tolik hrůz a tolik zklamání. A teď jsme ve finále. Ti kluci se musí ještě pár dní soustředit, ale my nemusíme. Celá země je na nohou, slavme," řekl současný televizní expert Neville na stanici ITV.

Angličané jsou ve finále poprvé od roku 1966, kdy hráli o titul na mistrovství světa a uspěli. Nyní mohou svěřenci Garetha Southgatea přidal druhé zlato.

"Konečně je to tady. Pochyboval jsem, že se toho dožiju," uvedl další internacionál Gary Lineker.

Témata:  fotbal Velká Británie fotbal ME

Související

Aktuálně se děje

2. dubna 2026 5:00

Počasí o velikonočních svátcích: Teploty výrazně porostou

Nadcházející dny přinesou do Česka postupný zlom v charakteru počasí. Zatímco druhá polovina pracovního týdne bude ještě ve znamení chladnějšího a spíše oblačného proudění, víkend slibuje výrazné oteplení, které vyvrcholí v neděli téměř letními teplotami.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Vrátíme Írán do doby kamenné, pohrozil Trump v projevu

Americká armáda velmi brzy dokončí operaci v Íránu, protože dosáhla ohromujících vítězství, řekl americký prezident Donald Trump v ostře sledovaném projevu. Řeč trvala celkem 19 minut. Konflikt podle jeho slov potrvá ještě nižší jednotky týdnů. Trump také znovu pohrozil Teheránu útoky na elektrárny a ropná zařízení, pokud nedojde k dohodě.