reklama

Bezpečí chtějí zaručit štítkem Safe Stay in Croatia (Bezpečný pobyt v Chorvatsku), které získají zařízení splňující přísné hygienické podmínky. Novinářům to řekla Monika Udovičičová z chorvatského ministerstva turistiky a sportu.

Přímé spojení vnímají chorvatští zástupci cestovního ruchu jako oživení turistiky, která je pro tento region zásadní a loni na něj tvrdě dopadla koronavirová pandemie. "Čeští turisté dlouhodobě patří do top desítky. Na tuto sezonu jsme se důkladně připravovali. Od začátku roku pracujeme na projektu Safe Stay in Croatia a máme 25 bezpečnostních protokolů pro všechny turistické aktivity, pro hotely, kempy a další typy ubytovacích služeb, ale také pro muzea, národní parky, půjčování aut a dalších. Pokud zařízení splní všechny přísné podmínky, obdrží známku, díky které turisté ví, že tam jsou v bezpečí. Zatím ji má kolem 15.000 objektů. Dále očkujeme pracovníky v turismu a nyní téměř 50 procent dostalo první dávku," sdělila Udovičičová.

Chorvatská vláda postupně rozvolňuje opatření proti šíření koronaviru. "Hotely a restaurace jsou otevřené a od včerejška (pátku) jsou otevřené i vnitřní prostory restaurací, bary zatím jen venku. Noční kluby jsou zavřené, protože tam je těžké udržet rozestup mezi lidmi, myslím, že se otevřou až mezi posledními. Díky teplému počasí ale můžeme trávit čas venku, což je bezpečný přístup. Venku není třeba nosit roušky nebo respirátory, pouze v uzavřených prostorách," dodala Udovičičová.

reklama