reklama

Opaganib byl už testován, ale není zatím schválen k všeobecnému používání. Informoval o tom dnes server The Times of Israel.

K podání pacientovi v Izraeli dalo svolení ministerstvo zdravotnictví na základě možnosti poskytnout za mimořádných okolností experimentální lék osobě, která není zahrnuta do klinického testování. Firma RedHill v prohlášení uvedla, že bude Opaganib použit pro další izraelské pacienty.

Lék se podává do úst, vyvíjí se k léčbě rakoviny a chorob trávicího systému. Má také antivirové účinky, omezuje rakovinné bujení a patologický zánět, může podle firmy blokovat replikaci viru.

U pacientů s nemocí covid-19 byl testován v USA v 1. a 2. fázi klinických testů. Prošel rovněž jednou fází klinického testování na pacientech s rakovinovým nádorem v pokročilém stadiu a zkouší se i jeho účinnost pro léčbu rakoviny žlučových cest. Ve druhé fázi testování je u rakoviny prostaty.

Italské úřady daly povolení podat Opaganib 160 pacientům s covid-19, kteří trpí symptomy, jež ohrožují jejich životy. Podle prohlášení firmy RedHill jsou tito pacienti ve třech nemocnicích v severní Itálii.

Firma jedná o použití s USA a dalšími státy a plánuje zvýšit výrobu tohoto přípravku. Z předklinických údajů vyplývá, že má lék schopnost zmírnit symptomy zápalu plic, který je příčinou mnoha úmrtí na covid-19.

reklama