Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden by svému synovi Hunterovi neudělil milost

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Americký prezident Joe Biden v rozhovoru pro stanici ABC uvedl, že by svému synovi Hunteru Bidenovi neudělil milost, pokud by byl usvědčen. Hunter Biden je na federální úrovni obžalován z nelegálního držení střelné zbraně, jak informovala stanice CNN.

V rozhovoru s moderátorem Davidem Muirem Biden řekl, že bude respektovat jakékoli rozhodnutí poroty ohledně svého syna a že nevyužije své prezidentské pravomoci k jeho omilostnění, pokud by byl usvědčen.

Tento rozhovor poskytl v Normandii na severu Francie, kde se zúčastnil oslav 80. výročí vylodění spojenců během druhé světové války.

Hunter Biden čelí obvinění, že lhal o užívání drog, když si v roce 2018 kupoval zbraň, čímž porušil federální zákony. Při koupi uvedl, že drogy nezákonně neužívá, i když on i jeho otec v minulosti veřejně hovořili o jeho závislosti na drogách. Také je obviněn z ilegálního držení zakoupené zbraně.

Prezident má pravomoc udělit milost v případech na federální úrovni, ne však na úrovni jednotlivých států, připomíná ABC. Mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová již v prosinci uvedla, že prezident neplánuje svému synovi milost udělit. 

Témata:  Joe Biden

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.