Prezident se dnes ve svém domovském státě Delaware setká s manželkou Jill a plánují strávit den v oblíbeném přímořském letovisku Rehoboth Beach. Před odletem od Bílého domu Biden novinářům řekl, že se cítí skvěle.

Devětasedmdesátiletý prezident měl první pozitivní test na covid 21. července. Onemocnění u něj provázely pouze mírné příznaky, konkrétně suchý kašel a únava. V sobotu 30. července se u něj nemoc ale znovu potvrdila. Podle Bidenova lékaře Kevina O'Connora šlo o vzácný případ návratu infekce po léčbě antivirovým přípravkem Paxlovid. Biden je proti nemoci plně očkovaný - čtvrtou, posilovací dávku dostal letos v březnu.

Během izolace Biden občas několikrát vystoupil s projevem na balkoně Bílého domu. Tak tomu bylo například i tento týden, když oznamoval, že Spojené státy zabily v Afghánistánu lídra teroristické organizace Al-Káida Ajmána Zavahrího.

Agentura AP uvedla, že až do soboty Bidenovi testy na koronavirus vycházely pozitivně. Zatímco se Biden izoloval v Bílém domě, první dáma Jill Bidenová zůstala v Delawaru.

Manželé Bidenovi se chystají v pondělí navštívit Kentucky, aby se podívali na škody, které tam v posledních dnech napáchaly záplavy. V plánu mají i setkání s lidmi zasaženými živlem.