Jak poznamenala agentura Reuters, pozornost vzbudilo i to, že si americký prezident ve svém projevu spletl hostitelskou Kambodžu s Kolumbií.

"Těším se na pokračování naší spolupráce s ASEAN a s každým z vás, abychom pracovali na prohloubení míru a prosperity v celém regionu, abychom vyřešili výzvy, které se objevují v oblasti od Jihočínského moře až po Barmu a nalezli inovativní řešení společných problémů," prohlásil americký prezident a zmínil zejména spolupráci v oblasti ochrany klimatu a zdravotní bezpečnosti.

Média si všimla zejména Bidenova přeřeknutí. "Nyní, když jsme tady zase spolu v Kambodži, těším se na dosažení ještě většího pokroku, než tomu bylo dosud, a chci poděkovat kolumbijskému premiérovi za to, že ASEAN nyní předsedá a všechny nás tady hostí," prohlásil Joe Biden. Na mysli přitom neměl kolumbijského, ale kambodžského premiéra Hun Sena.

Prezident, který na summit ASEAN přicestoval z klimatické konference COP27 v Egyptě, se úplně stejně přeřekl, když nedávno hovořil s novináři v Bílém domě. Jak v této souvislosti připomněla agentura Reuters, Bidenovi bude 20. listopadu 80 let a nedávno uvedl, že by chtěl v roce 2024 znovu kandidovat. Konečné rozhodnutí ale padne až na začátku příštího roku.

Biden měl v dětství problémy s koktáním, podařilo se mu je ale překonat. Podle jeho kritiků z řad republikánů jsou jeho nynější občasná přeřeknutí během živých vystoupení důkazem, že je na práci prezidenta příliš starý. Příznivci demokratického prezidenta s tím nesouhlasí a kritiky obviňují z ageismu, tedy diskriminace na základě věku.

Britská televizní stanice Sky News v této souvislosti připomněla další Bidenův přešlap, a sice, když se při nedávné akci v Bílém domě sháněl po kongresmance Jackie Walorski. Ta však zahynula při autonehodě již na začátku srpna. "Jackie, jsi tady? Kde je Jackie?" ptal se Biden.