Před školou v Uvalde byl na památku obětí zřízen památník, ke kterému pozůstalí a další obyvatelé města položili květiny, hračky a fotografie zastřelených v životní velikosti. Biden s manželkou se zastavili u každé fotografie a dotkli se tváří dětí. Hovořili také se zástupci školy.

Americký prezident po návštěvě památníku zamířil na mši do místního kostela. Později se plánuje setkat s rodinami obětí a záchranáři, než se vrátí do Washingtonu. Podle agentury AP se od Bidena neočekává žádné oficiální prohlášení.

Podle vyšetřovatelů si střelec Salvador Ramos po dovršení věku 18 let koupil dvě útočné pušky. Než zamířil do školy, postřelil svou babičku. Ve školní třídě následně zastřelil 19 dětí a dvě učitelky. Policie později přiznala, že situaci špatně vyhodnotila a měla zasáhnout dříve. Téměř 20 policistů stálo více než tři čtvrtě hodiny přede dveřmi učebny, v níž se střelec zamknul, a čekali na příchod zásahové jednotky.

Policie za svůj pomalý zásah proti útočníkovi čelí silné kritice. Střelba v Uvalde je počtem obětí třetí nejhorší v USA za posledních 20 let.

Agentura AP připomíná, že Bidenova návštěva Uvalde je za poslední týdny druhou podobnou cestou - 17. května prezident z Bílého domu odcestoval do Buffala ve státě New York, kde jiný útočník předminulý víkend v supermarketu zabil deset lidí.