Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden si připomenul smrt první ženy a dcery, které zahynuly při autonehodě

Joe Biden, prezident USA
Joe Biden, prezident USA
Foto: Facebook Joe Biden

Americký prezident Joe Biden si dnes připomenul nehodu, při níž před 49 lety přišel o první ženu a dceru. Zavítal na jejich hroby u kostela v Greenvillu ve státě Delaware.

Neilia a Naomi Bidenovy přišly o život právě, když byl Biden v roce 1972 zvolen do Senátu.

Neilia Bidenová jela s roční dcerou a dvěma syny pro vánoční strom. Chlapcům Beauovi a Hunterovi byly tři a dva roky a oba nehodu přežili, i když byli zraněni.

Biden se pak znovu oženil se současnou první dámou Jill, s níž má dceru Ashley. Obě ho dnes do kostela doprovodily a byl s nimi i Hunter se svou rodinou. Jeho bratr Beau zemřel v roce 2015 na rakovinu mozku.

Témata:  Joe Biden

Související

Aktuálně se děje

20. dubna 2026 4:00

Charakter počasí bude proměnlivý, vyplývá z předpovědi na týden

Počasí v tomto týdnu bude mít střídavý charakter, uvedli meteorologové v předpovědi, kterou v neděli zveřejnili na sociálních sítích. Opět nejsou vyloučeny noční mrazy, odpoledne mohou zároveň maxima dosahovat až 18 stupňů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy