Jednání obou státníku v Bílém domě bylo o den odloženo kvůli čtvrtečnímu atentátu na kábulské letiště. Biden a Bennett se setkali poprvé ve snaze narovnat vztahy mezi USA a Izraelem. Jedním z hlavních sporných bodů přitom je postoj k íránskému jadernému programu.

Biden novinářům řekl, že s Bennettem hovořili o závazku "zajistit, že Írán nikdy nevyvine jadernou zbraň". "Klademe diplomacii na první místo a uvidíme, kam nás to zavede. Ale pokud diplomacie selže, jsme připraveni se uchýlit k jiným možnostem," dodal Biden. Bílý dům později vydal prohlášení, v němž uvedl, že oba státníci také probrali "kroky, které mají odstrašit a zadržet nebezpečné chování Íránu v regionu".

Od krajně pravicového politika Bennetta, který v červnu ukončil 12letou vládu premiéra Benjamina Netanjahua, se očekávalo, že podle Reuters v soukromí bude na Bidena tlačit, aby přitvrdil svůj postoj vůči Íránu a vycouval z jednání, jejichž cílem je vzkříšení mezinárodní jaderné dohody s Teheránem. Od ní odstoupil Bidenův předchůdce Donald Trump.

"Rád jsem slyšel vaše jasná slova, že Írán nebude nikdy schopen získat jadernou zbraň," řekl Bennett Bidenovi.