Krok je součástí snahy USA o podporu přechodu z vozů s tradičním pohonem na elektromobily. O rozhodnutí úřadů informuje server CNBC.

Biden se zavázal pracovat na zpomalení změn klimatu a na posilování výroby v USA. Sektor dopravy je každý rok za asi jednou třetinou emisí skleníkových plynů způsobujících oteplování planety.

Americká ministryně energetiky Jennifer Granholmová označila dnešní oznámení za významnou novinku, která v USA pomůže rozšířit výrobu baterií pro elektromobily a elektrickou síť. "Výroba pokročilých baterií a komponentů u nás doma urychlí přechod od fosilních paliv, abychom uspokojili silnou poptávku po elektrických vozidlech, a vytvoří více dobře placených pracovních míst po celé zemi,“ uvedla Granholmová.

Dnes také přišlo oznámení, že k investici do elektromobility v USA se odhodlala další velká automobilka. Německý výrobce luxusních aut BMW investuje miliardu dolarů (25 miliard Kč) do své továrny ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, aby ji připravil na výrobu elektromobilů a dalších 700.000 dolarů utratí na nové zařízení pro montáž vysokonapěťových baterií.