reklama

Osud elektrárny budí obavy vzhledem k ostřelování, ze kterého se vzájemně obviňují obě znepřátelené strany.

Zelenskyj označil rozhovor s Bidenem za skvělý a svému protějšku poděkoval za neochvějnou americkou podporu ukrajinského lidu - bezpečnostní i finanční. "Diskutovali jsme o dalších krocích Ukrajiny na cestě k porážce agresora a o tom, jak je důležité pohnat Rusko k odpovědnosti za válečné zločiny," napsal ukrajinský prezident na twitteru.

List Ukrajinska pravda připomněl, že Spojené státy o středečním svátku ukrajinské nezávislosti přislíbily bojující zemi další balík vojenské pomoci v hodnotě bezmála tří miliard dolarů (74 miliard Kč).

Ruská vojska napadla sousední zemi na rozkaz prezidenta Vladimira Putina 24. února a rozpoutala tak největší pozemní konflikt v Evropě od konce druhé světové války, který vyvolal také největší migrační krizi na starém kontinentu od konce druhé světové války. Rusko své tažení označuje za "speciální vojenskou operaci", jejímž cílem je ochrana ruskojazyčného obyvatelstva Donbasu a "demilitarizace" a "denacifikace" Ukrajiny. Podle Kyjeva a Západu jde o ničím nevyprovokovanou agresi. Ruská válka proti Ukrajině dnes pokračovala 183. dnem.