reklama

V USA již letos navzdory možnosti bezplatné vakcinace přišlo v souvislosti s covidem o život více lidí než v loňském roce. Stojí za tím nakažlivější koronavirová varianta delta a lidé odmítající očkování, píše Reuters.

Od začátku letošního roku již v USA kvůli covidu-19 zemřelo přes 450.000 lidí. Podle odborníků většina těchto úmrtí připadá na neočkované pacienty. Údaje amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ukazují, že plné očkování proti covidu má v USA zhruba 60 procent populace.

Z hlediska poměru počtu úmrtí k počtu obyvatel jsou na tom podle agentury Reuters Spojené státy v období od ledna do listopadu nejhůře ze skupiny hospodářsky jvyspělých zemí G7. V rámci 38 členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) je na tom hůře než USA pouze osm států, včetně České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Z hlediska absolutního počtu úmrtí souvisejících s covidem jsou na tom USA nejhůře na světě. Za nimi následují Brazílie a Indie, plyne z výpočtů agentura Reuters.