Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bomba ve škole. 14letému mladíkovi může hrozit 3 až 7 let vězení nebo doživotí

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Během policejní operace pod krycím názvem Škola zasáhla Národní kriminální agentura (NAKA) a zadržela čtrnáctiletou osobu kvůli podezření ze šíření poplašné zprávy. Uvedla tisková agentura TASR.

Komunikační a preventivní specialista policie SR Zuzana Hrabovská oznámila, že podezřelý v úterý 7. května zaslal výhrůžný e-mail o bombovém útoku na jednu ze základních škol v okrese Brezno.

Policisté odesílatele e-mailu vypátrali a zadrželi na 24 hodin. "Aktuálně probíhají se zadrženým mladistvým další nezbytné procesní úkony potřebné k zajištění důkazní situace a vyhodnocení reálné hrozby," uvedla Hrabovská.

Policie později informovala, že vyšetřovatel NAKA obvinil 14letého mladíka z okresu Brezno z trestného činu šíření poplašné zprávy. Po provedení potřebných procesních úkonů vyšetřovatel obviněného ve středu ve večerních hodinách propustil, protože nezjistil žádné důvody k jeho vazebnímu stíhání.

Policie varuje, že šíření bombových hrozeb může být posuzováno i jako obzvláště závažný zločin teroristického útoku, za který hrozí i doživotní trest. Za šíření poplašné správy hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody tři až osm let.

Témata:  Slovensko policie SR

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy