Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bomba ve škole. 14letému mladíkovi může hrozit 3 až 7 let vězení nebo doživotí

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Během policejní operace pod krycím názvem Škola zasáhla Národní kriminální agentura (NAKA) a zadržela čtrnáctiletou osobu kvůli podezření ze šíření poplašné zprávy. Uvedla tisková agentura TASR.

Komunikační a preventivní specialista policie SR Zuzana Hrabovská oznámila, že podezřelý v úterý 7. května zaslal výhrůžný e-mail o bombovém útoku na jednu ze základních škol v okrese Brezno.

Policisté odesílatele e-mailu vypátrali a zadrželi na 24 hodin. "Aktuálně probíhají se zadrženým mladistvým další nezbytné procesní úkony potřebné k zajištění důkazní situace a vyhodnocení reálné hrozby," uvedla Hrabovská.

Policie později informovala, že vyšetřovatel NAKA obvinil 14letého mladíka z okresu Brezno z trestného činu šíření poplašné zprávy. Po provedení potřebných procesních úkonů vyšetřovatel obviněného ve středu ve večerních hodinách propustil, protože nezjistil žádné důvody k jeho vazebnímu stíhání.

Policie varuje, že šíření bombových hrozeb může být posuzováno i jako obzvláště závažný zločin teroristického útoku, za který hrozí i doživotní trest. Za šíření poplašné správy hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody tři až osm let.

Témata:  Slovensko policie SR

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2026 13:18

Agáta Hanychová na estetické klinice. Přehnala jsem to, připustila

Agáta Hanychová nedávno udělala kšeft některé z klinik, které se věnují estetické medicíně. Dcera herečky Veroniky Žilkové se za to nijak nestydí, proto o všem otevřeně promluvila a jednotlivé zákroky zhodnotila. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy