reklama

Jak Raab dodal, vláda nebude spěchat s uvolňováním opatření zavedených kvůli šíření koronaviru a "bude jednat opatrně", aby se vyhnula opětovnému nárůstu infekcí a tím pádem i opětovnému zavedení přísných opatření. To by totiž vedlo k poškození důvěry veřejnosti, myslí si šéf britské diplomacie.

Britská vláda se v minulý dnech stala terčem kritiky za to, že na šíření koronaviru zareagovala příliš pomalu. Raab to ale již dříve odmítl. Kabinet se podle něj vždy řídil doporučením odborníků. Kritiku si kabinet vysloužil mimo jiné od nového lídra opozice Keira Starmera i za nízký počet testů na koronavirus, které se v Británii denně provádí.

Poslední dobou chce ale veřejnost od vlády rovněž slyšet určitý plán, kdy země přistoupí ke zmírnění karanténních opatření. "Jsme v citlivé a nebezpečné fázi a musíme si být jistí, že příští kroky budou pečlivě podložené," řekl Raab televizní stanici Sky News. Vláda podle něj na plánu pro zmírnění opatření pracuje. "Teď by ale nebylo zodpovědné začít o jednotlivých opatřeních spekulovat," dodal. Veřejnost vyzval, aby se i nadále opatřeními, která zahrnují mimo jiné zákaz vycházení kromě nezbytných cest, řídila.

Pětapadesátiletý Johnson 27. března oznámil, že se nakazil koronavirem. Příznaky nemoci řadu dní neustupovaly, proto jej 5. dubna převezli do nemocnice. Následující den se jeho zdravotní stav zhoršil, a lékaři jej proto přeložili na jednotku intenzivní péče. Na ní strávil tři noci. Po týdnu v nemocnici premiéra v neděli 12. dubna propustili. Následně se Johnson zotavoval na venkovském sídle britských premiérů Chequers.

reklama