V posledních dnech se v britském tisku objevily spekulace, že by vláda mohla počkat, až bude naočkováno více lidí, a rozvolnění odložit o dva týdny do 5. července. První dávku vakcíny dostalo v 66milionové Británii již více než 76 procent lidí a obě dávky přes 51 procent.

"Teď je ještě příliš brzy na to učinit konečné rozhodnutí. Premiér, já a můj tým tento týden projdeme všechna data a dáme lidem včas vědět," řekl dnes Hancock televizi Sky News. "Datum 21. června v tuto chvíli neodmítáme," dodal.

Hanckock uvedl, že v Británii jsou nyní vidět značné dopady takzvané koronavirové varianty delta, dříve označované jako indická mutace. Ta teď v Británii převládá. Podle ministra zdravotnictví jsou nicméně úřady přesvědčené, že po dvou dávkách vakcíny budou lidé před touto variantou chráněni stejně dobře jako před ostatními mutacemi koronaviru.

V sobotu Británie ohlásila 5765 nových případů nákazy koronavirem a 13 úmrtí. Za posledních sedm dní se v zemi infikovalo 31.395 lidí, což je o 9926 osob víc než v předchozím týdnu. Podle ministra zdravotnictví je ale částečně uklidňující fakt, že i přes nárůst případů nákazy se počet hospitalizací a úmrtí drží na stejné úrovni.