Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Británie ještě neví, jestli 21. června rozvolní opatření

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock dnes prohlásil, že je zatím příliš brzy na to, aby vláda přijala definitivní rozhodnutí ohledně rozvolnění opatření přijatých s cílem zabránit šíření koronaviru. To bylo původně v Británii naplánované na 21. června. V poslední době ale začal počet případů nákazy v zemi opět stoupat, což vyvolalo otázky, zda je na zmírnění opatření vhodná doba.

V posledních dnech se v britském tisku objevily spekulace, že by vláda mohla počkat, až bude naočkováno více lidí, a rozvolnění odložit o dva týdny do 5. července. První dávku vakcíny dostalo v 66milionové Británii již více než 76 procent lidí a obě dávky přes 51 procent.

"Teď je ještě příliš brzy na to učinit konečné rozhodnutí. Premiér, já a můj tým tento týden projdeme všechna data a dáme lidem včas vědět," řekl dnes Hancock televizi Sky News. "Datum 21. června v tuto chvíli neodmítáme," dodal.

Hanckock uvedl, že v Británii jsou nyní vidět značné dopady takzvané koronavirové varianty delta, dříve označované jako indická mutace. Ta teď v Británii převládá. Podle ministra zdravotnictví jsou nicméně úřady přesvědčené, že po dvou dávkách vakcíny budou lidé před touto variantou chráněni stejně dobře jako před ostatními mutacemi koronaviru.

V sobotu Británie ohlásila 5765 nových případů nákazy koronavirem a 13 úmrtí. Za posledních sedm dní se v zemi infikovalo 31.395 lidí, což je o 9926 osob víc než v předchozím týdnu. Podle ministra zdravotnictví je ale částečně uklidňující fakt, že i přes nárůst případů nákazy se počet hospitalizací a úmrtí drží na stejné úrovni.

Témata:  Velká Británie koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

14. května 2026 12:22

Blíží se hokejová horečka. Tady je kompletní program Česka na MS

Čeští hokejoví fanoušci už netrpělivě vyhlížejí zítřejší večer. Národní tým totiž vstoupí do letošního mistrovství světa, které je posledním pro úspěšný realizační tým vedený Radimem Rulíkem. Dokážou hokejisté navázat na zlatý úspěch z předloňské Prahy? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy