reklama

Agentura Reuters napsala, že Británie se blíží okamžiku, kdy polovina dospělých bude mít za sebou aspoň první dávku očkování. Tu dostalo 26,264 milionu lidí, obě dávky jich dostalo 2,011 milionu.

Za poslední den v zemi s necelými 67 miliony obyvatel přibylo asi 4800 případů koronavirové infekce, hlášeno je také 101 případů úmrtí.

Vláda tento týden upozornila, že v dubnu očekává, že se tempo imunizace zpomalí kvůli omezení dodávek vakcíny od indického výrobce a kvůli tomu, že je nutné otestovat stabilitu 1,7 milionu dávek očkovací látky. Británie nakupuje vakcíny vyvinuté společností AstraZeneca ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou a ty od firem Pfizer/BioNTech.

Johnson, který kvůli závažnému průběhu covidu-19 loni na jaře strávil několik dnů na jednotce intenzivní péče, dnes po očkování lidem vzkázal, že jim ho doporučuje. Každého, kdo dostane informaci o tom, že je pro něho vakcína dostupná, poprosil, aby si ji nechal aplikovat. "Je to ta nejlepší věc pro vás, pro vaši rodinu a kohokoliv jiného," řekl Johnson.

reklama