reklama

Skladové zásoby podle oficiálních údajů už došly a úřady proto povolily užívání jiných typů ochranných oděvů. Jejich rozhodnutí dnes ale narazilo na kritiku odborů, které se obávají, že se tak zvýší riziko nákazy pro personál.

Odborová organizace British Medical Association (BMA) uvedla, že zdravotníci nemají ohrožovat sebe samé, aby zachránili druhé. "Příliš mnoho lékařů a jiných zdravotnických pracovníků už přišlo o život," upozornil Chaand Nagpaul z BMA.

Že se lékaři a ošetřovatelé nemocných necítí být při své práci dostatečně chráněni, zjistil už průzkum BMA a instituce zajišťující výchovu zdravotnického personálu Royal College of Nursing.

Britský státní zdravotní systém NHS je chronicky podfinancovaný a v problémech, připomněla nyní agentura DPA. Podle britských médií už v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo nejméně 50 jeho zaměstnanců.

V britských nemocnicích dnes zemřelo dalších 888 pacientů s nemocí covid-19, což je mírně vyšší denní nárůst než v předchozí 24hodinové bilanci. Obětí tak v zemi je podle nejnovějších údajů dohromady 15.464, oznámilo britské ministerstvo zdravotnictví.

"Testováno bylo 357.023 lidí, z nichž 114.217 mělo test s pozitivním výsledkem," sdělilo dnes britské ministerstvo. Pozitivně testovaných tak za 24 hodin přibylo 5526.

Páteční bilance obětí v Británii hovořila o 14.576 zemřelých, což bylo o 847 více než v té předchozí. Ve čtvrtek denní nárůst činil 861 nových obětí. Po mírném poklesu tak počet nových obětí opět mírně vzrostl.

Britská bilance obětí zahrnuje pouze pacienty zemřelé v nemocnicích, a nikoli v domovech seniorů nebo doma, což je terčem kritiky, protože obraz o počtu obětí je tak zkreslený.