Postihy se týkají také miliardářů Pjotra Avena, Andreje Melničenka či bankéře Michaila Fridmana.

Británie dnes pomocí nového zákona dohnala Evropskou unii a Spojené státy v postihu osob, které viní z podpory režimu ruského prezidenta Vladimira Putina. Západ doufá, že sankce odradí Putina od další agrese na Ukrajině.

Dnešní sankce zahrnují zmrazení aktiv, zákaz transakcí s britskými občany i podniky a zákaz cestování. Británie se zaměřila na osoby blízké Putinovi, jako je Medveděv a Šojgu, ale i na oligarchy, kteří vydělali značnou část svého jmění ještě před nástupem Putina k moci, jako je Fridman a Aven.

Podle Británie sankce míří na majetek v odhadované hodnotě více než 100 miliard liber (2,95 miliardy korun). Britská ministryně zahraničí Liz Trussová uvedla, že vláda jde v uvalování sankcí dál a rychleji, než kdykoli předtím. "Jdeme dál a rychleji než kdykoli předtím, abychom zasáhli ty, kteří jsou Putinovi nejblíže - od hlavních oligarchů až po jeho premiéra a propagandisty, kteří šíří jeho lži a dezinformace," prohlásila šéfka britské diplomacie.

Británie dnes dopoledne oznámila další protiruské sankce, které míří hlavně na ruskou ekonomiku. Zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede dodatečná cla na dovoz vybraných ruských komodit, včetně vodky, kovů nebo hnojiv. Obdobné sankce dnes po předchozí dohodě formálně přijala i Evropská unie.