Dotazovaní odpovídali mimo jiné na otázku, která z vyjmenovaných opatření od začátku letošního roku přijali v reakci na zvýšení životních nákladů. Šedesát procent odpovědělo, že nezapnulo topení, 48 procent pak uvedlo, že chodí méně do společnosti. Dvacet sedm procent lidí pracuje více z domova a stejné procento lidí se kvůli zdražování rozhodlo prodat část svého majetku.

Celkem 24 procent respondentů odpovědělo, že kvůli úsporám vynechává během dne některé z jídel, 18 procent si vypůjčilo peníze a 13 procent dotazovaných si našlo druhou práci.

Průzkumu se účastnilo přes 2000 Britů ve věku 18 až 75 let. Byl proveden od 21. do 23. října, tedy ještě předtím, než bylo oznámeno, že se novým britským premiérem stal Rishi Sunak.

Více než třetina dotazovaných rovněž v průzkumu uvedla, že pro ně bylo v uplynulých třech měsících složité platit účty za energie. Podle Gideona Skinnera z agentury Ipsos měli lidé největší obavy z nezaplacení účtů v srpnu, nynější čísla jsou stejná jako na začátku roku. "Jsme ale svědky toho, že se lidé zajímají o celou ekonomiku více obecně, nejen o životní náklady a inflaci. Není to tak, že by si najednou mysleli, že všechno bude dobré," dodal Skinner.