"Neplánujeme medvědí kožešiny používané na ceremoniální pokrývky hlavy něčím nahrazovat," uvedlo britské ministerstvo obrany. Dotaz agentura DPA ministerstvu položila v reakci na výzvu mezinárodní organizace PETA. "Zdvořile královnu prosíme, aby... nařídila, aby medvědí kožešinu na čepicích její stráže nahradili kožešinou umělou," vyzvala organizace, která bojuje za práva zvířat.

Vojenské čepice vysoké 45 centimetrů, jejichž nositelé se objevují na suvenýrech i na fotografiích návštěvníků Londýna, se vyrábí z kožešin amerických medvědů baribalů. "V případě potřeby se medvědí kožešiny kupují na aukcích v Kanadě, proto se jejich cena může lišit," odpovědělo britské ministerstvo na dotaz ohledně nákladů.

Baribalové, kteří jsou známi také jako medvědi černí, se v Kanadě střílejí v rámci zvláštního programu, jehož cílem je udržet jejich populaci pod kontrolou, uvedla DPA.

Británie byla podle Sky News první zemí na světě, která z etických důvodů zakázala kožešinové farmy. Kožešiny se ale do země stále mohou dovážet z ciziny.