Počínání v reakci na Patersonovu korupční aféru je posledním z řady Johnsonových chybných úsudků, píše deník Daily Mail. Premiér podle něj sebe a svou stranu zcela zbytečně poškodil autokratickou a sobeckou změnou pravidel. "Prostě se za ten chaos omluvte," požaduje Daily Express.

Konzervativní poslanec Paterson čelí obvinění, že za úplatu lobboval ve prospěch firem. Kvůli porušení lobbistických pravidel měl být na 30 dní suspendován z Dolní sněmovny, Johnson a jeho parlamentní frakce se ale pokusili svého spolustraníka ochránit změnou pravidel o lobbingu. Po tvrdé kritice nakonec premiér otočil a Paterson odstoupil. Konzervativní strana se stala rovněž terčem kritiky za to, že umožnila několika významným dárcům získat místo ve Sněmovně lordů.

Johnson svou nepřítomnost v parlamentu hájil tím, že měl na tu dobu dlouho plánovanou cestu do severní Anglie. Zde však okamžitě vyvolal novou kritiku, protože se zde při návštěvě nemocnice několikrát nechal vyfotografovat bez roušky. Roušky jsou v britských klinikách stále povinné. "Žádná omluva, žádný stud, žádná úcta a žádná rouška," stojí v titulku dalšího bulvárního deníku Daily Mirror.

Na jaře se Johnson ocitl ve víru skandálu kolem rekonstrukce svého bytu v Downing Street, na níž mu údajně tajně přispívali straničtí dárci. Podle předsedy vlády jeho kabinet postupoval v souladu s pravidly.