Nové restrikce, která mají zpomalit šíření koronaviru, naopak platí ve Skotsku, Walesu a Severním Irsku. Kromě uzavření nočních klubů se týkají také pohostinství a počítají s omezením shromaždování na vnitřních a venkovních akcích. Regionální vlády Skotska, Walesu a Severního Irska totiž rozhodují o svých opatřeních v boji s koronavirem nezávisle na ústřední vládě v Londýně, která stanoví pravidla pouze pro Anglii.

Británie dnes hlásí dalších 98.515 nově potvrzených případů koronavirové nákazy a 143 úmrtí po nemoci covid-19. Zároveň publikovala data z 26. prosince, kdy zaznamenala 108.893 nově nakažených, a z 25. prosince, kdy se prokázalo dalších 113.628 nákaz. Tato data však podle agentury Reuters vzhledem k rozdílům v hlášení během vánočního období nezahrnují údaje ze Severního Irska a Skotska a pouze částečné údaje z Walesu. Dosavadního maxima denní přírůstky nakažených dosáhly 24. prosince, za který je evidováno na 122.000 případů. Předpokládá se, že prudký nárůst souvisí s šířením vysoce nakažlivé varianty koronaviru nazývané omikron.

Británie, která má 67 milionů obyvatel, od začátku pandemie zaznamenala 12,2 milionu případů koronaviru a 148.003 lidí tam komplikacím spojeným s nemocí covid-19 podlehlo.