Johnson odstoupil z čela vlády i Konzervativní strany po sérií skandálů, které se týkaly zejména porušování omezení zavedených kvůli pandemii covidu-19. V čele vlády ho nakrátko vystřídala Liz Trussová, teď ji vede Rishi Sunak. Johnson před vstupem do politiky pracoval jako novinář a je zdatný rétor.

Johnsonovou nejlépe placenou prací za poslední měsíce byl listopadový projev v New Yorku pro americkou finanční společnost Centerview Partners. Zdržel se devět hodin a inkasoval za to 277.724 liber (7,8 milionu korun). Firma rovněž poskytla Johnsonovi a dvěma členům jeho štábu dopravu a ubytování.

V listopadu vystoupil expremiér na recepci pro indické noviny Hindustan Times, projev měl i na akci CNN Global Summit v Lisabonu. V říjnu vystoupil na konferenci Rady pojišťovacích agentů a makléřů.

Johnson s manželkou také podle oficiálních údajů měli hrazené ubytování od rodiny Bamfordových, kteří jsou předními sponzory konzervativců. Za jednu z listopadových Johnsonových cest do USA zaplatil mediálních magnát Rupert Murdoch přes 11.000 liber (311.000 korun).