Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britský premiér Sunak dostal pokutu, při natáčení videa v autě neměl pás

Rishi Sunak
Rishi Sunak
Foto: Facebook Rishi Sunak

Britský premiér Rishi Sunak dnes dostal pokutu, protože při natáčení videa na svůj instagramový profil neměl v jedoucím autě zapnutý bezpečnostní pás. Výše pokuty zatím není známá. Za nezapnutý pás nicméně hrozí v Anglii pokuta až 100 liber (asi 2730 korun) na místě a až 500 liber (asi 13.600 korun) u soudu v případě, že se dotyčný rozhodne odvolat a je uznán vinným. Informovala o tom stanice Sky News. Sunak se za své jednání omluvil a oznámil, že pokutu zaplatí.

Inkriminované video na premiérově instagramovém profilu už není. Sunak na něm hovořil o nejnovějším programu britské vlády na snížení nerovnosti mezi regiony, který byl klíčovou součástí kampaně konzervativců před volbami v roce 2019, do kterých stranu vedle ještě bývalý premiér Boris Johnson.

Sunak video natáčel v Lancashiru během cesty po severní Anglii. Pokutu musí zaplatit do 28 dní od obdržení oznámení, nebo se musí odvolat.

Pokutu dostal Sunak i v roce 2020 za porušení pravidel lockdownu během pandemie covidu-19, když se zúčastnil narozeninové oslavy expremiéra Johnsona v Downing Street. Opoziční Liberální demokraté v prohlášení uvedli, že "Sunak prokázal, že pravidly pohrdá stejně jako Johnson". Sunak a Johnson jsou jedinými britskými premiéry, kteří ve výkonu funkce dostali pokutu, píše BBC.

Témata:  Velká Británie Rishi Sunak

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy