Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bulharsko zaznamenalo rekordních 12.399 koronavirových infekcí za den

Bulharsko
Bulharsko
Foto: Pixabay

Bulharsko dnes hlásí rekordních 12.399 koronavirových infekcí za den. Vyplývá to podle agentury Reuters z oficiálních údajů. Za většinou případů je nakažlivější varianta omikron. V sedmimilionové zemi přibylo také dalších 73 úmrtí souvisejících s covidem-19.

V Bulharsku bylo dosud proti covidu-19 naočkováno méně než 30 procent obyvatel, což z něj činí nejméně proočkovaný stát EU. Od začátku pandemie se v balkánské zemi nakazilo více než 903.000 lidí a 32.869 z nich zemřelo.

Nová centristická vláda opakovaně vyzvala občany skeptické vůči očkování, aby se očkovat nechali a snížili tak tlak na nemocnice. Ten by pak mohl vést k zavádění přísnějších restrikcí. Dnes bylo v bulharských nemocnicích s covidem 5300 lidí, z toho 692 na jednotkách intenzivní péče.

Kvůli poslednímu prudkému nárůstu počtu nakažených i mezi dětmi úřady uvažují o prodloužení pololetních prázdnin z jednoho dne na devět, počínaje 29. lednem. Více než 38 procent studentů je nyní na online výuce. Restaurace, kavárny a bary v hlavním městě Sofii budou od čtvrtka smět naplnit jen 50 procent kapacity a zavírat ve 22:00.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Bulharsko

Související

Aktuálně se děje

2. června 2025 12:41

Hana Třeštíková se stala maminkou. Předcházela tomu dlouhá a náročná cesta

Baby boom v českém šoubyznyse pokračuje i na začátku prvního červnového pracovního týdne. Těhotenství Hanky Třeštíkové, které oznámila v únoru, má šťastný konec. Pražská komunální politička z rodiny slavné filmové režisérky se stala maminkou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy