Jean Carrollová v roce 2019 ve své knize Trumpa obvinila, že ji v 90. letech znásilnil v převlékací kabince v obchodě s oblečením v New Yorku naproti jeho mrakodrapu Trump Tower. Trump na obvinění reagoval prohlášením, že Carrollová je lhářka a řekl, že k incidentu dojít nemohlo, protože ona "není jeho typ".

Carrollová Trumpa v reakci před třemi lety zažalovala za pomluvu. Do dnešního dne jej však nemohla žalovat za sexuální napadení, protože k údajnému činu došlo v roce 1995 nebo 1996 a podle newyorského práva je už promlčený. Státní zákonodárci ale počínaje dneškem na jeden rok otevřeli pomyslné právní okno, ve kterém se mohou oběti již promlčených sexuálních deliktů u soudu domáhat spravedlnosti.

Trumpova právnička Alina Habbaová dnes řekla, že respektuje a obdivuje oběti sexuálních trestných činů, které se nebojí předstoupit. Tento případ ale považuje za "zneužití zákona (o promlčených činech), které představuje hrozivý precedent a riziko diskreditace skutečných obětí".

Trump v říjnu v reakci na obvinění ze sexuálního napadení řekl, že "jde o hoax (záměrnou mystifikaci) a lež". "Stejně jako všechny ostatní hoaxy, které proti mně byly posledních sedm let spřádány," prohlásil bývalý prezident.

Carrollová po Trumpovi za údajné sexuální napadení požaduje neupřesněnou kompenzaci a represivní finanční náhradu škody za bolest, urážku na cti a pověsti a za psychologickou újmu.